spartuoliai.lt

Sportuosi aktyviai – gyvensi ilgai – 2018

Pradžia  >>  Veikla  >>  Projektai / renginiai  >>  Sportuosi aktyviai – gyvensi ilgai – 2018

Sporto klubas „Spartuoliai“ įgyvendino sveikatinimo projektą

„Sportuosi aktyviai – gyvensi ilgai – 2018“

Visuomeninė organizacija sporto klubas „Spartuoliai“ baigė įgyvendinti tęstinį projektą, susijusį su kaimo žmonių laisvalaikio užimtumu kultūrine – sportine veikla. Praeitais – 2017 metais, vykdėme pirmąjį projekto etapą, kurio metu, gavę finansavimą iš Raseinių savivaldybės Kūno Kultūros ir sporto centro skelbto sporto klubų finansavimo konkurso ir  nuolatinio mūsų rėmėjo – Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ rengėme sveikatinimo užsiėmimus Paliepių kaime, moterys praktikavo šiaurietiško ėjimo pasivaikščiojimus, kartu su kaimo bendruomene organizavome rudens sporto ir meno šventę. Baigiamasis pirmojo etapo projekto akcentas buvo kultūrinio sveikatinimo išvyka į Birštono sveikatingumo kompleksą „Eglė“. Tenai darbuotoja Simona mus supažindino su įvairiais gydymo terapijos metodais, pravedė praktinius užsiėmimus aerobikos salėje. Dirbome treniruokliais, susipažinome su vestibiuliarinio aparato korekcijos įranga. ir keletą valandų praleidome mėgaudamiesi vandens ir pirčių terapija.

Šias metais vėl teikėme paraišką rajono savivaldybės visuomeninių organizacijų finansavimo konkursui ir vėl laimėjome šiek tiek pinigų. Kadangi akcentavome, kad mūsų klubo projekto veiklos skirtos aktyvinti kaimo žmonių laisvalaikio užimtumą ir tai yra praeitų metų vykdyto projekto tęstinumas, savo veiklas buvome suplanavę taip, kad galėtume klubo nariams suteikti kuo daugiau galimybių dalinai pagerinti savo gyvenimo kokybę. Todėl viena iš finansavimo paskirčių buvo – inventoriaus įsigijimas. Nusipirkome smiginio lentą ir strėlytes, strėlės ir naujus taikinius šaudymui iš lanko. Kita finansavimo paskirtis buvo veikla, susieta su sporto klubo narių sveikatinimu ir sveikos gyvensenos propagavimu bei šiais metais žymimam Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 100 – mečiui paminėti.

Todėl spalio mėnesio pabaigoje aplankėme Lietuvos istorinę Prezidentūrą Kaune, kur susipažinome ir gyvai prisilietėme prie mūsų tautos istorijos šaknų: gidas labai įdomiai papasakojo apie Lietuvos Nepriklausomybės kovas iki 1940 metų, apie to meto Lietuvos prezidentus ir jų biografijas. Pažaidėme net interaktyvų žaidimą, kurio klausimai buvo tiesiogiai susieti su to meto buvusių Lietuvos prezidentų valdymu ir asmeniniu gyvenimu. Buvome nustebinti, kad net Lietuvos sporto istorija užfiksuota išties įspūdingoje istorinės Prezidentūros   ekspozicijoje.

Valanda, skirta susipažinimui su tautos istorija, netruko prabėgti. Padėkojome gidui ir nuskubėjome į sekantį mūsų ekskursijos objektą – Karo muziejų.

Tenai vėl pasitiko gidas, kuris labai įdomiai papasakojo apie mūsų tautos istoriją, sustodamas ties kiekvienu, svarbiu Lietuvos istorijos raidai, objektu. Atskirai sustojome prie mūsų tautos didvyrių – Dariaus ir Girėno – lėktuvo „Lituanica“ katastrofos ekspozicijos.

Toliau sekė karo laikotarpis, pokaris ir dabartis. Kiekvienas projekto dalyvis gavo atminimui knygelę, kur paminėti visi paskutiniame šimtmetyje buvę įvykiai. Gidas savo pasakojimu mus tarsi vedė Lietuvos istorijos vingiais, akcentuodamas svarbiausius mūsų šaliai istorinius įvykius.

Toliau sekė paskutinis mūsų išvykos taškas – Girstučio sveikatingumo kompleksas, kur buvome iš anksto užsisakę vandens ir sveikatinimo procedūras. Gaivus vanduo ir karštas pirčių oras greitai atgaivino jau spėjusius per dieną šiek tiek pavargti mūsų kūnus. Pramoga buvo puiki ir visi klubo „Spartuoliai“ nariai su gera nuotaika ir nusiteikimu vėl teikti paraiškas veiklų finansavimui grįžome namo.

Dėkojame mūsų rėmėjams – žemės ūkio kooperatyvui „Normas“ ir Lietuvos kaimo kultūros ir sporto asociacijai „Nemunas“ už suteiktą finansinę paramą, įgyvendinant projektą.

Sporto klubo „Spartuoliai“ vadovas                                           Benediktas Siliūnas

Nuotraukose akimirkos iš 2017 – 2018 metų sporto klubo projektinės veiklos.