spartuoliai.lt

Istorija ir kultūra filme – 2016

Pradžia  >>  Veikla  >>  Projektai / renginiai  >>  Istorija ir kultūra filme – 2016

Lietuvos – Lenkijos jaunimo mainų projektas „Istorija ir kultūra filme“

 

logo-mainu-fondas
logo-stowarzyszenie-skaut

Sporto klubas „Spartuoliai“ pabaigė vykdyti tarptautinį projektą „Istorija ir kultūra filme“, kuris įvyko Lenkijos Respublikoje, pajūrio kurorte – Darlovo mieste,  šių metų birželio 4 – 11 dienomis. Projekto dalyviai Lietuvos – Lenkijos 14- 16 metų moksleiviai.

Projekto idėja kilo prieš gerą pusmetį, pasikalbėjus su Lenkijos respublikoje, Kanopnicos seniūnijoje, netoli Liublino, veikiančios Nevyriausybinės organizacijos „SKAUT“ vadove Ela Nowak ir V.Polo gimnazijos direktoriumi A. Cywinski. Aptarėme galimas projekto idėjas ir jų realizacijos galimybes. Atsirado paraiška Lietuvos – Lenkijos jaunimo mainų paramos Fondui. Beliko laukti rezultatų. Gegužės mėnesį gavome teigiamą atsakymą. Prasidėjo pasiruošimas projektui. Sporto klubas „Spartuoliai: buvo partneris šiame projekte. Noriai sutiko bendradarbiauti šiame projekte Ariogalos gimnazijos direktorius A.Stankus, mokytoja L. Siliūnienė, kuri ir buvo tiesioginis visų veiklų vykdymo organizatorius. Projekte dalyvavo 10 Ariogalos gimnazijos ir 10  V. Polo gimnazijos moksleivių.

Projekto metu moksleiviai sukūrė ir pastatė filmą apie Lietuvos ir Lenkijos istorines – kultūrines tradicijas, sukūrė ir įgyvendino A.Mickievičiaus kūrinio „Vėlinės“ ekranizaciją. Šalia to inscenizavome ir nufilmavome vestuvių tradicijas, šokome Lenkijos pajūryje tautinius lietuvių ir lenkų šokius, rašėme projekto dienoraštį, bendravome kiekvieną vakarą pokalbių ir refleksijos metu. Įdomu buvo visiems. Ypatingai efektyviai vyko lietuvių – lenkų kalbos mokymąsis, panaudojant visas įmanomas komunikavimo priemones – mimiką, gestus, garsinę intonaciją. Vakarais ėjome palydėti saulės į pajūrį. Vanduo buvo dar šaltas, tačiau buvo drąsuolių, kurie šoko į jūrą su visais drabužiais. Draugiškas bendravimas ir šilumą neleido jiems sušalti.

Greitai prabėgo trumpos 8 dienos. Sunku buvo skirtis. tačiau liko noras vėl ir vėl rengti ir dalyvauti Tarptautiniuose projektuose, nes tik tokiu būdu jaunas žmogus, besimokydamas dar mokykloje, gali pažinti įvairias Europos šalis ir rasti naujų draugų.

Benediktas Siliūnas,

projekto vadovas, SK „Spartuoliai“