spartuoliai.lt

Projektas Jaunimo galia

Pradžia  >>  Veikla  >>  Projektai / renginiai  >>  Projektas Jaunimo galia

lietuvos-lenkijos-jaunimo-mainu-fondas   Sporto klubas SPARTUOLIAI

Projektas JAUNIMO GALIA paliko daug įspūdžių…

Jau eilę metų sporto klubas „Spartuoliai“ bendradarbiauja su Lenkijos Respublikos nevyriausybine organizacija „Laiminga vaikystė“ (Szczęśliwe Dzieciństwo). Šis bendradarbiavimas yra naudingas abiems pusėms, siekiant gauti finansavimą tarptautiniams NVO projektams vykdyti. Iš abiejų pusių paprastai projekte dalyvauja po 10 jaunų žmonių 16-19 metų amžiaus. Taip įvyko ir šį kartą. NVO „Laiminga vaikystė“ pakvietė sporto klubą kaip organizaciją tapti bendro Lietuvos – Lenkijos jaunimo mainų projekto partnere. Paraišką šiam projektui rengėme kartu, tai buvo tiesiog smagu sužinoti, kad gavome finansavimą. Kadangi dirbame kartu jau 6 metai, atsakymas buvo vienareikšmiškas – „taip“. Projektas vyko birželio 29 – liepos 6 dienomis, Lenkijos Respublikoje, edukaciniame centre Motyč Lešny, netoli Liublino.

Šį kartą iš Lietuvos pusės projekto veiklose dalyvavo 10 Raseinių rajono Ariogalos gimnazijos moksleivių, o lenkų pusei atstovavo Liubartovo ir Liublino gimnazijų ir liciejų moksleiviai. Projekto vadovas Lietuvos grupėje buvo buvęs Ariogalos gimnazijos abiturientas Marijus Siliūnas.

Projekto veiklos buvo įvairiapusės – nuo susipažinimo ir komandos valdymo pratimų, kalbinio barjero įveikimo iki iš ties rimtų veiklų, tokių kaip „Oksfordo debatai“, mokinių bendrovių kūrimas ir veiklų vykdymas. Abi projekto šalys turėjo savo nacionalinius vakarus, kurių metų savotiškai įdomiai ir išradingai pristatė savo šalį, savo regioną ir save. Pagrindinis šio tarptautinio projekto tikslas buvo – geriau pažinti vienas kitą, gilinti žinias apie kaimyninės šalies ir jos visuomenės jaunimo gyvenimą. Savo veiklomis projektas prisideda prie didesnio atvirumo jaunimo veiklos aplinkai, duoda galimybę sukurti tinkamą formą suprasti tarpasmeninius santykius tarp lietuvių ir lenkų jaunimo. Projekto metu susirandama naujų pažįstamų ir draugų. Tai ypač svarbu tuo metu, kai lėtai vyksta mūsų jaunimo, suaugusiųjų kultūriniai mainai ir tarpkultūrinis dialogas tarp Lietuvos ir Lenkijos įvairaus amžiaus žmonių.

Viena diena buvo skirta išvykai į Liubliną ir Zamošč miestą, kurios metu projekto dalyviai buvo suskirstyti į 4 komandas po 5 asmenis ir turėjo anglų kalba pakalbinti sutiktus nepažįstamus žmones Liubline, tikslu sužinoti kokių veiklų trūksta jiems gimtajame mieste įvairaus amžiaus gyventojams ir kokių jie turi pageidavimų. Antroji užduotis buvo gauti iš nepažįstamų žmonių bet kokį nereikalingą jiems daiktą. Kartu susipažinome su šių miestų architektūra, istorine praeitimi. Diena prabėgo greitai ir vakare aptarėme gautus „suvenyrus“ ir dienos įvykius.

Projekto veiklas koordinavo ir užsiėmimus vedė profesionalus savanoris Andržej Smyk. Labai įdomu buvo su juo bendrauti, nes šis žmogus turi labai didelę tokio tipo projektų užsiėmimų organizavimo patirtį. karu projekto eigoje abiejų šalių jaunimas pagerino savo šnekamosios anglų kalbos žinias, nes projekto kalba buvo anglų. Turėjome ir kontrolierių iš Nacionalinės Lenkijos projektų vertinimo agentūros. Jis, pabendravęs su abiejų šalių jaunimu, liko patenkintas projekto eiga ir gautų lėšų įsisavinimu.

Pabaigoje visi projekto dalyviai gavo sertifikatus. Pasibaigė šis projektas, tačiau liko adresai, draugai ir naujos mintys kitiems projektams…

Projektas buvo finansuotas iš Lietuvos – Lenkijos tarptautinio jaunimo mainų fondo lėšų.

Marijus Siliūnas

projekto vadovas

Projekto planas <žiūrėti>

Projekto programa <žiūrėti>

Partneriai apie projekta: http://www.fsd.lublin.pl/aktualnociwm/1064-potga-modoci-the-power-of-youth-polsko-litewski-program-wymiany-modziey-2906-06072014

Projekto akimirkos: